Terapeutikon - poznaj nasz zespół

Skontaktuj się bezpośrednio z psycholożką, z którą chcesz pracować, używając mejla lub telefonu podanego w jej opisie. Możesz też wykorzystać formularz kontaktowy, pozostawiając nam wybór specjalistki.

Kinga Tucholska

Dr Kinga Tucholska

509 678 169
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
kinga.tucholska

Udziela konsultacji psychologicznych i prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych. Wspiera osoby, które przeżywają kryzys życiowy i trudności w relacjach z innymi. Świadczy pomoc terapeutyczną osobom zmagającym się z zaburzeniami nastroju, lękowymi i związanymi ze stresem.

Dowiedz się więcej

Jest doktorem psychologii, pracującym naukowo-dydaktycznie w Instytucie Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego (od 2005 roku). Doświadczenie praktyczne zdobywała w trakcie stażu w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Klinice Hematologii i Onkologii Dziecięcej AM w Lublinie. Odbyła roczne szkolenie z zakresu psychoterapii i poradnictwa w Polskim Instytucie Psychoterapii Krótkoterminowej oraz zrealizowała roczny program pomocy psychologicznej w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt. Poza tym była uczestniczką szkoleń z zakresu racjonalnej terapii zachowania (RTZ), mediacji sądowej, komunikacji bez przemocy (NVC), mindfulness. Obecnie realizuje program czteroletniej szkoły terapii poznawczo-behawioralnej (CBT).

Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychologii Pozytywnej oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Bliska jest jej idea popularyzacji wiedzy psychologicznej - jest pomysłodawczynią i opiekunką merytoryczną Przeglądu Filmów Psychologicznych „Wgląd”, wieloletnią współorganizatorką Festiwalu Rozwojowego dla Kobiet PROGRESSteron, autorką licznych publikacji w czasopismach „Charaktery”, „Ja My Oni. Poradnik Psychologiczny Polityki”, „Sens”.

W swojej pracy szczególną wagę przykłada do jakości budowanego kontaktu oraz uważności.

 

Anna Tylikowska Dr Anna Tylikowska

501 575 071 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
tylikowska

Psychoterapeutka, konsultantka, coach. Pracuje z osobami dorosłymi - indywidualnie, z parami i grupami. Jako psychoterapeutka zajmuje się przede wszystkim lękiem, negatywnymi lub niestabilnymi emocjami, obsesjami i kompulsjami oraz zaburzeniami osobowości. Jako konsultantka pomaga m.in. w radzeniu sobie ze stresem, trudnościami w relacjach, kryzysami. Prowadzi coaching poznawczo-behawioralny oraz terapeutyczno-rozwojowe spotkania grupowe dotyczące m.in. perfekcjonizmu, wysokiej wrażliwości, codziennego zadowolenia.

Dowiedz się więcej

Doktorat z psychologii obroniła na Uniwersytecie Jagiellońskim, przez prawie dwie dekady pracowała na uczelniach, intensywnie pogłębiając wiedzę o ludzkim umyśle i doskonaląc umiejętności dydaktyczne. Praktykę psychologiczną rozpoczęła po ukończeniu Programu Pomocy Psychologicznej w nurcie Gestalt i stażu w Centrum Seniora działającym w ramach krakowskiego Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej. Uczestniczyła w licznych kursach i warsztatach, m.in. z coachingu i mindfulness, jest w trakcie czteroletniego  szkolenia z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Należy do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz Amnesty International.

Wraz z Kingą Tucholską stworzyła ideę integralnej psychologii pozytywnej, którą wykorzystuje w projektowaniu terapeutyczno-rozwojowych spotkań grupowych, warsztatów i cykli konsultacyjnych. Chętnie dzieli się wiedzą – publikuje na blogu integralnie.pl, w „Ja My Oni. Poradniku Psychologicznym Polityki”, „Charakterach” i czasopismach naukowych.

W swojej pracy najbardziej lubi i ceni możliwość wspierania innych osób w budowaniu (samo)akceptacji, towarzyszenia im w odzyskiwaniu psychicznej równowagi i odnajdywaniu szczęścia.

Krystyna Golonka Dr Krystyna Golonka

514 267 322
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zajmuje się głównie problematyką lęku, stresu, wypalenia zawodowego, zaburzeń nastroju i zaburzeń adaptacyjnych. Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym koncentrując się na przyczynach i konsekwencjach zaburzeń poznawczych. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych.

Dowiedz się więcej

Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2004 roku pracownik naukowo-dydaktyczny w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ.  Doświadczenie zawodowe zdobywała w trakcie staży w Klinice Psychiatrii Dorosłych oraz Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Collegium Medicum UJ, oraz pracy w Poradni dla Dzieci i Młodzieży z Zaburzeniami Psychicznymi. Ukończyła liczne szkolenia, m.in.: Kurs podstawowych umiejętności terapeutycznych oraz kurs wstępnej analizy grupowej (roczny kurs w Collegium Medicum UJ); Video Home Training, Video Interaction Training (kurs wprowadzający), EEG Biofeedback (certyfikat I stopnia) oraz kurs facylitacji. Obecnie w trakcie 4-letniego szkolenia  w zakresie terapii poznawczo-behawioralnej organizowanego przez Centrum Terapeutyczno-Szkoleniowe Terapii Poznawczo-Behawioralnej "Ter-Cognitiva".

Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej oraz Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Organizacji.

W swojej pracy ceni profesjonalizm, zaangażowanie oraz kontakt oparty na zaufaniu i szacunku.

Sylwia Stefańczyk Mgr Sylwia Stefańczyk

579 514 310
ctinhome

Najcenniejsze dla niej są spotkania z drugim człowiekiem. Słuchanie go, próba zrozumienia i pomocy. Wierzy, że każdy z nas ma w sobie spory potencjał, który blokujemy lękiem, smutkiem, brakiem wiary w siebie.  Specjalizuje się w terapii poznawczo-behawioralnej osób dorosłych (zaburzenia lękowe, fobia społeczna, depresja, zaburzenia odżywiania, kryzysy małżeńskie i par) oraz dzieci i młodzieży (zaburzenia lękowe, lęk szkolny, lęk separacyjny, zaburzenia odżywiania).

Dowiedz się więcej

Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz pedagogikę rewalidacyjną ( specjalizacja: oligofrenopedagog) na Uniwersytecie Pedagogicznym. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej, obecnie jest w trakcie 4-letniego szkolenia w kierunku uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty Poznawczo-Behawioralnego Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. 

Posiada bogate doświadczenie w pracy psychologa, pedagoga oraz trenera w pracy z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi i ich rodzinami. Jest licencjonowanym trenerem technik pamięciowych, szybkiego czytania, kreatywnego uczenia. Uczestniczyła w licznych kursach z zakresu neuronauki: Neuroscience for Coaches,  Mikroekspresji, Mindfullness, jak również z zakresu pracy z ciałem, suplementacją i odżywianiem. Prowadzi bloga babyguru.pl oraz tworzy pomoce dydaktyczne i terapeutyczne oraz  zabawki edukacyjne Lundi.

Anna Pelc Mgr Anna Pelc

570 324 940 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
AnnaPelc

W pracy psychoterapeutycznej specjalizuje się w terapii poznawczo-behawioralnej osób dorosłych. Zajmuje się głównie zaburzeniami lękowymi, fobią społeczną, depresją, zaburzeniami odżywiania. Jako psycholog specjalizuje się w diagnozie i terapii neuropsychologicznej funkcji poznawczych z różnymi dysfunkcjami centralnego i obwodowego układu nerwowego. Pracuje również w języku angielskim.

Dowiedz się więcej

Ukończyła studia psychologiczne oraz studia podyplomowe z zakresu psychologii transportu na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła również 3-stopniowe szkolenie z counsellingu w Wielkiej Brytanii. Obecnie jest w trakcie 4-letniego szkolenia w zakresie terapii poznawczo-behawioralnej. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego. Posiada bogate doświadczenie zawodowe, które zdobywała w różnych ośrodkach zarówno w Polsce jak i w Wielkiej Brytanii ( m.in. Krakowskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii, Nowa Rehabilitacja Kraków, Kliniczny Oddział Psychiatryczny dla dzieci i młodzieży w Łańcucie, Centrum Rehabilitacyjne Park Attwood w Anglii, Przychodnia Neuropsychologiczna w Worcester w Anglii, Areszt Śledczy w Krakowie, Sąd Rejonowy w Worcester w Anglii).

Obecnie pracuje jako psycholog w Krakowskim Centrum Rehabilitacji i Ortopedii oraz współpracuje z Centrum Neuropsychologii BRAIN CARE.

W swojej pracy stara się dotrzeć do zasobów, umiejętności Pacjenta, które wzmocnione powodują, że jej praca przestaje być potrzebna.

Monika Wysokińska

Mgr Monika Wysokińska-Szlachetko

510 117 205
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Psycholog, psychoterapeutka, coach. Prowadzi psychoterapię w nurcie poznawczo-behawioralnym osób dorosłych oraz par. Pracuje z osobami, które borykają się z problemami natury psychicznej, takimi jak zaburzenia lękowe, zaburzenia nastroju i depresyjne, stany po przeżyciu silnych kryzysów oraz nadmiernego stresu jak i problemami wynikającymi z zaburzeń osobowości.

Dowiedz się więcej

Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją w psychologii klinicznej i psychologii resocjalizacji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej, obecnie jest w trakcie 4-letniego szkolenia w kierunku uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty Poznawczo-Behawioralnego Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. 

Ukończyła Szkołę Coachów "The Art & Science of Coaching" we Wszechnicy UJ prowadzonej przez Erickson College International. Stale podnosi swoje kompetencje zawodowe, uczestnicząc w dodatkowych konferencjach, szkoleniach i warsztatach, m.in. racjonalnej terapii zachowania, Mindfulness, terapii ACT.

Jako coach współpracuje z osobami, które potrzebują zmiany w życiu zawodowym, współpracuje również ze osobami czynnie uprawiającymi sport.

W psychoterapii ceni bezpośrednią komunikację oraz współpracę, która doprowadza do osiągnięcia wspólnie założonego celu terapeutycznego. Wierzy, że człowiek ma ogromny potencjał do wprowadzenia zmian w swoim życiu.

Patrycja Foszcz

Mgr Patrycja Foszcz

517 427 011
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Psycholożka, seksuolożka, obecnie w trakcie szkolenia z psychoterapii dzieci i młodzieży w ujęciu poznawczo-behawioralnym. Prowadzi konsultacje psychologiczne dla dzieci i młodzieży zmagających się z trudnościami w obszarze emocjonalnym i społecznym. Wspiera również rodziców w wyzwaniach wychowawczych. Innym ważnym obszarem zainteresowań zawodowych jest seksualność dzieci i młodzieży oraz kobiet, ze szczególnym uwzględnieniem okresu ciąży i popołogowego.

Dowiedz się więcej

Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. na Oddziale Dziennym Psychiatrii Ogólnej w tarnowskim Zespole Poradni Specjalistycznych, krakowskim oddziale Krajowego Towarzystwa Autyzmu oraz prowadząc zajęcia z edukacji seksualnej. W swojej pracy kieruje się najwyższymi standardami etyki zawodowej, zapewniając Pacjentowi poufność, poczucie bezpieczeństwa i profesjonalną pomoc. Prowadzi badania dotyczące seksualności kobiet w okresie ciąży i po porodzie. Współpracuje z portalami popularyzującymi wiedzę z zakresu psychologii i seksuologii wśród młodzieży oraz z magazynami dla rodziców.

Autorka bloga o seksuologii i psychologii nakozetce.pl

Beata Stawarska

Mgr Beata Stawarska

789 261 390
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
stawarska.beata_1

Psycholożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie certyfikacji, specjalistka psychodietetyki. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych. Specjalizuje się w pracy z osobami zmagającymi się z nadwagą, otyłością, zaburzeniami jedzenia i innymi trudnościami w obszarze zachowań zdrowotnych. Wspiera osoby z bólem przewlekłym. Pracuje także z rodzicami/opiekunami dzieci z problemami z wagą.

Dowiedz się więcej

Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia podyplomowe z psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Obecnie jest w trakcie 4-letniego szkolenia w kierunku uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty Poznawczo-Behawioralnego Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.

Stale podnosi swoje kompetencje zawodowe, uczestnicząc w dodatkowych szkoleniach i warsztatach,  m. in.: Racjonalna Terapia Zachowania (poziom podstawowy i warsztaty doskonalące organizowane przez Polskie Towarzystwo Psychologii Behawioralnej), Psychoterapia Praktyczna (Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego), Szkoła Diet Coachingu akredytowana przez Izbę Coachingu.

Posiada doświadczenie w indywidualnej i grupowej pracy psychologa z dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami oraz dorosłymi. Współpracuje z Fundacją Medycyny Bólu, m. in. prowadząc warsztaty dla osób zmagających się z bólem przewlekłym.

Za najcenniejsze w swojej pracy uważa towarzyszenie osobom w budowaniu wspierających i korzystnych przekonań na temat własnej osoby oraz relacji ze otoczeniem, a także rozwijaniu umiejętności pomagających w lepszym rozwiązywaniu problemów i przystosowaniu się do różnych sytuacji życiowych. W kontakcie z pacjentami zwraca dużą uwagę na to, aby mogli wyrażać swoje emocje i potrzeby.

Nasze usługi

  • Psychoterapia indywidualna
  • Psychoterapia par i rodzin
  • Konsultacje i doradztwo
  • Coaching
  • Diagnoza psychologiczna i opiniowanie
  • Spotkania online
  • Wizyty domowe
  • Współpraca z firmami
  • Spotkania grupowe
  • Warsztaty

Dowiedz się więcej o naszych usługach

Kontakt do terapeutek

Dowiedz się więcej o naszym zespole

Mapka dojazdu